top of page

הסיבות שהובילו אותי ללמוד בארה״ב


ישנן סיבות רבות אשר מושכות ישראלים מדי שנה ללימודי השכלה גבוהה בארצות הברית. יש העוברים כחלק מהגשמת חלום כדי ללמוד באחת מאוניברסיטאות העילית, יש העוברים בשביל יצירת קשרים עם אנשים מרחבי העולם לחיזוקם בכלכלה הגלובלית ויש העוברים בשביל חוויית לימודים בקולג׳ אמריקאי אשר אין שני לה. אפרט פה את השיקולים אשר עמדו לפני, מדוע לבסוף החלטתי שהיתרונות עולים על החסרונות (וכן יש המון חסרונות) ולמי באמת מתאימה החוויה הזאת.
דירוג אוניברסיטאות עולמי

אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק
אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק

החוויה שלי התחילה בחלום ילדות – רציתי להגיע ללמוד באחת האוניברסיטאות המובילות בעולם. הסתקרנתי במיוחד מליגת הקיסוס (Ivy League) שהיא התאחדות של "שמונה העתיקות" - שמונה אוניברסיטאות פרטיות בחוף המזרחי של ארצות הברית: אוניברסיטת בראון, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת ייל, אוניברסיטת פנסילבניה, אוניברסיטת קולומביה, דארטמות' קולג', אוניברסיטת פרינסטון ואוניברסיטת קורנל. האוניברסיטאות הללו ידועות באחוזי קבלה נמוכים ובשכר לימוד גבוה המגיע למעל 50,000$ בשנה (לא כולל מחיה). אז כן, רובכם כבר רוצים לוותר בשלב הזה, אבל מי שימשיך לקרוא את המדריכים יבין שבעזרת עבודה קשה והתמדה ניתן למצוא ולהרוויח את הפרצות.

יתרון – הזדמנות ללמוד באחת מאוניברסיטאות המובילות בעולם

חיסרון – שכר לימוד גבוה בהרבה משכר הלימוד בישראל


הרחבת אופקים ויצירת קשרים

לימודים בארצות הברית הם מרחיבי אופקים, בלשון המעטה. מעבר לרכישת השפה האנגלית ברמה הגבוהה ביותר (סליחה 5 יחידות), אתם זוכים לאישור עבודה חוקי אשר ייתן לכם גישה לליבה של חברות בינלאומיות וכן ניסיון תעסוקתי עשיר. ישנם מקצועות מסוימים בהם ניתן להעריך את אשרת העבודה שלאחר הלימודים לתקופה ארוכה של 3 שנים. השוק האמריקאי פעיל, רחב ומוביל כמעט בכל תחום אותו תבחרו ללמוד. בישראל, ניסיון זה הוא יקר ערך למעסיקים הפועלים בזירה הבינלאומית וכן גם אם תבחרו להמשיך בתחום האקדמיה. השפה האנגלית כוללת את מרבית המחקרים המתקדמים בעולם. לכן, שליטה וניסיון באקדמיה האמריקאית נותן יתרון ברור.

יתרון – פתיחת דלתות תעסוקה והרחבת אופקים


חוויית הקולג׳

מגורים בארץ זרה, חברים מרחבי העולם ואווירת הקולג׳ האמריקאי הופכים את תקופת הלימודים לחוויה מרתקת ויוצאת דופן. עם זאת, ישנה עלות בירידה מהארץ לתקופה לא מבוטלת של לפחות

4 שנים. אתם תאלצו להיפרד מהחברים והמשפחה לתקופה ארוכה ובפעם הראשונה (לרובכם) להתמודד עם חיים עצמאיים לחלוטין. ההנחה שהתרבות האמריקאית דומה מאוד לישראלית הינה שגויה והדבר יוצר הלם תרבות מסוים. עם זאת, האוניברסיטאות בארצות הברית יוצרות כור היתוך אשר יחזק את ההיכרות וההבנה שלכם לגבי מגוון תרבויות זרות – יתרון מובהק בשוק הגלובלי.

יתרון – חוויה מרתקת וייחודית אשר תסיט אתכם ממסלול החיים הרגיל

יתרון – בניית חוסן וניהול חיים עצמאי

חיסרון – פרידה מהאנשים הקרובים אליך ביותר לתקופה לא מבוטלת


למי זה מתאים?

עם כל הרצון הטוב שלי להקל את התהליך עבורכם, הוא כלול בתוכו אתגרים רבים. ניתן לקרוא בלינק הזה את המאמר שלי על מבנה התואר הראשון בארה״ב ולהבין שהתהליך גמיש ואינדיבידואלי – אף אחד לא יכתיב לכם איזה קורסים לקחת. קריאה מעמיקה והבנה של מבנה התואר, דרישות קבלה ומסלולי הלימודים ימנעו מכם לעשות טעויות מיותרות. אני אוהב להשוות את תהליך הלימודים למרתון. אתם צריכים לדעת איפה אתם רוצים לסיים ועליכם לבנות את הדרך בצורה איטית ובטוחה. חשוב להיות תמיד עם יד על הדופק ולוודא שאתם לא מאבדים את הדחף לפרוץ קדימה. צריך להיות גמיש מחשבה ולדעת לקבל החלטות בעלות סיכון מסוים. הכי חשוב, עליכם לתת את כל כולכם ללימודים. מעבר לפיתוח אישי, באקדמיה האמריקאית הצטיינות פותחת דלתות רבות.


המון הצלחה במסע שלכם202 views
bottom of page