על המבחן

מבחן ה - Scholastic Assessment Test) SAT) הוא מבחן הערכה המקביל לפסיכומטרי בישראל. רוב מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה בארה״ב משתמשים בו בעת הערכת הסטודנטים בהליך הקבלה. בעבר, תוצאות הבחינה היו נעות בין 600 ל - 2,400, אך כיום התוצאות נעות בין 400 ל – 1,600. בעת הלמידה וחיפוש חומר יש לשים לב שמסתכלים על ה - New SAT ולא על הישן בגלל מספר שינויים במבנה וסוג השאלות. ניתן להסתכל על האתר הרשמי של הבחינה בלינק הזה.


מועדים והרשמה

בישראל, ניתן לגשת לבחינה בארבעה מועדים: מרץ, מאי, אוקטובר ודצמבר. ניתן להיכנס לקישור הזה בכדי למצוא את המועד המדויק, לבחור מיקום ולהירשם לבחינה. עלות הבחינה בישראל הינה 99$ ללא חיבור ו- 115$ עם חיבור. לא לשכוח להירשם בזמן!


מבנה ה – SAT:איך ללמוד לבחינה?

כמובן שזהו תהליך אינדיבידואלי ואני מאמין שאתם מכירים אתכם מספיק טוב בשביל להחליט אם תהיו יעילים יותר בעזרת מורה פרטי, קורס או למידה עצמאית. אישית, מצאתי לנכון ללמוד לבחינה לבד בעזרת ספרים שרכשתי ואתר תרגול חינמי. באתר התרגול אתם מגדירים את תאריך הבחינה והאתר בונה לכם תכנית אוטומטית כולל סימולציות מלאות עד הבחינה. האתר מספק לכם משובים מעולים ובעצם מתאים את עצמו לחוזקות וחולשות שלכם בכדי למקסם את התוצאה הסופית עד תאריך הבחינה.

קישורים:

1. אתר הלימוד של Khan Academy

2. ספרים מומלצים:


43 views